Pokazaliśmy klasę w "Zimowej Przeprawie"

W dniu 16 lutego w Dworku Brodowo (okolice Środy Wielkopolskiej) wystartował pierwszy etap Przeprawowego Pucharu Extreme Expedition. Wśród amatorów walki z błotem, podjazdami i czasem pojawili się członkowie klubu "TUR 4x4", a dwóm załogom udało znaleźć się na podium.

"Zimowa Przeprawa" była pierwszą imprezą z cyklu czterech wydarzeń, składających się na wspomniane rajdowe przedsięwzięcie. Ogółem swe umiejętności oraz moc pojazdów postanowiło w mroźny, zimowy weekend zademonstrować 41 załóg.

Aż dwie ekipy reprezentujące klub „TUR 4x4” uczestniczyły w offroadowym boju w klasie Turystyk. Ogółem wzięło w niej udział 15 aut. Po całodziennych zmaganiach okazało się, że świetny rezultat czyli III miejsce wywalczyli jadący 6,5 litrowym Nissanem Patrolem Dariusz Przygoński i Grzegorz Iłowiecki (49 punktów). Lepsi od nich okazali się jedynie Jarosław Rybarczyk, Rafał Paprzycki (49,5 punktu) oraz triumfatorzy – Robert Bartkowiak i Waldek Bartkowiak (50,5 punktu). Na 10 lokacie uplasował się inny członek klubu "TUR 4x4" – Tomasz Kujawa.

Powody do dumy może mieć także inna lokalna załoga. Bogdan Wachnik i Rafał Grzelak, bo o nich mowa, stanęli swym  Pajero na starcie zmagań w jakże wymagającej klasie Extreme. Ci członkowie klubu "TUR 4x4" wywalczyli II lokatę, a wyprzedzili ich jedynie jadący Hyundaiem Galoperem Waldemar i Łukasz Woźniakowie.

Gwoli ścisłości – w czasie "Zimowej Przeprawy" w klasie Wyczyn rywalizowało 21 załóg, nie było jednak wśród nich zawodników z Turku i okolic. W tym przypadku z offroadowej potyczki z tarczą wyszli jadący Nissanem Patrolem – Dariusz Loman, Ryszard Ginter.

Źródło i foto: Extreme Expedition / www.exex.com.pl oraz Turek.net.pl