Charytatywne ekstrema!

W minioną sobotę odbył się II Ogólnopolski Rajd Dla Choinki. Może nie było  „dzwonków sań”, a zamiast parskania reniferów po bezdrożach powiatu tureckiego rozchodził się dźwięk ryku potężnych silników, ale zebrane dzięki imprezie pieniądze pozwolą wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach.

Uczestnicy motoryzacyjnej imprezy wyruszyli na trasę w sobotni ranek ok godz. 9:00. Miejscem startu był parking przy turkowskim Lidlu. Tam pojawiły się łącznie 42 załogi: 14 samochodów w klasie turystycznej, 4 quady extrem oraz 24 samochody w klasie extrem.  Kierowcy przemknęli przez Gminę Turek, a główną areną zmagań było okolice Brudzewa. Offroadowcy walczyli z terenowymi przeszkodami aż do zachodu słońca. W międzyczasie - dzięki uprzejmości Wójta Gminy Brudzew i Pani kierownik GOK-u w Kolnicy – Niny Kropidłowskiej uczestnicy wydarzenia mogli w cieple spożyć pyszny żur i gorącą herbatę, a posiłek umilała muzyka na żywo grana przez dzieci z GOK-u.

Po całodniowych zmaganiach najlepsi otrzymali nagrody i okolicznościowe puchary. Jednak nie indywidualne zwycięstwa były najważniejsze. Głównym celem działania była zbiórka pieniędzy na prezenty świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin wskazanych przez ośrodki pomocy społecznej.

Turkowskie zmagania kierowców z bezdrożami były częścią Ogólnopolskiej Terenowej Integracji Polskie4x4.pl - największego tego typu eventu w historii polskiego 4x4. W ten sposób w szczytne przedsięwzięcie włączyło się również Stowarzyszenie „Tur 4x4”. Organizatorzy pragną podziękować Leśniczym poszczególnych Leśnictw, gdyż bez ich życzliwosci i przychylności nie udało by się zorganizować imprezy.

Przedsięwziecie patronatem medialnym objął portal Turek.net.pl.

SPONSORZY: LOTOS; Land Rover Polska; Załoga Turek Off Road Team; „MIDNIGHT” Grawerowanie i Haft Reklamowy; Restauracja Sorento; Prezes PSS „Społem”; Online24.pl.

źródło: Turek.net.pl