Sukces Rajdu Choinkowego Tur 4x4: zebrano aż 5500 zł!

IV Rajd Choinkowy, który odbył się 8 grudnia na terenie dawnej Mirandy przy ul. Kaliskiej łączył w sobie dobrą zabawę oraz szlachetną chęć pomocy. Aż 38 offroadowych załóg z terenu całej Polski zjechało do Turku, by pokazać mieszkańcom miasta prawdziwą jazdę! Akcja miała na celu zebranie środków na rzecz Stowarzyszenia Przystań.

Rajd zapewnił zarówno uczestnikom, jak i widzom mnóstwo atrakcji. Rajdowcy startowali w trzech kategoriach: Turystyk, Extreme i quady. Ekipy z klasy Turystyk i quad jako pierwsze pojechały w teren, by walczyć o pieczątki, których do zdobycia było aż 47. W tym czasie auta z klasy Extreme pokonywały 3 OS-y z dołkami i przeszkodami. Następnie ekipy wymieniały się.

Wyniki dla poszczegolnych klas.

Klasa Turystyk:
1. nr61 Gawruszczak Paweł
2. nr62 Gapik Maciej
3. nr59 Greber Michał

reklama

Klasa Extreme:
1. nr42 Zieniewicz Sławek
2. nr50 Mizołek Paweł
3. nr68 Becki Bartosz

Klasa Quad:
1. Piotr Wiczak
2. Robert Kaszyński
3. Tomek Kaszyński

Na tym jednak nie koniec! Auta musiały zmierzyć się z OS-em sprawnościowym, trialem czy... życiem. Dużym zainteresowaniem cieszył się test alkogogli – powodują one zmianę postrzegania na takie, jakie odczuwa osoba mająca we krwi ok. 2 ‰ alkoholu. Pokazanie, jak prowadzi się po kilku głębszych ma zniechęcić kierowców do wsiadania za kółko po spożyciu. W obliczu zbliżających się świąt oraz Nowego Roku, może być to bardzo ważna nauka. Każdy z uczestników musiał też wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Na rajdzie pojawili się także motocykliści, którzy wzięli udział w przygotowanym specjalnie dla nich trialu. Każdy fan motoryzacji mógł podczas imprezy znaleźć coś interesującego dla siebie. Potwierdza to wyjątkowo duża frekwencja – setki widzów podziwiało auta terenowe. Nie zabrakło oczywiście niezwykle ciekawych pokazów: morsy pokazały, ile przyjemności dają zimowe kąpiele, a straż pożarna zademonstrowała, jak rozcina się auta po wypadku, by np. uwolnić pasażerów.

Był paintball, który zaciekawił nie tylko miłośników militariów oraz ognisko, przy którym każdy mógł całkowicie za darmo upiec kiełbaskę. Na uczestników czekał też wyśmienity żur oraz ciepłe napoje. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak opcja off – road taxi, czyli możliwość przejechania się po torze wybranym autem. Sprzedano ponad 100 biletów, a chętni ustawiali się w długie kolejki.

Po imprezie w plenerze rajdowa ekipa przeniosła się do sali w Domu Strażaka przy ul. 3 Maja, gdzie koncert dał Big Band Miasta Turek – zespół zawsze chętnie włącza się we wszelkiego rodzaju akcje. Nie zabrakło podziękowań, rozdawania nagród oraz pysznego bigosu.

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu Rajdem Choinkowym oraz zaangażowaniu zarówno uczestników jak i sponsorów udało się zebrać niebagatelną kwotę 5500 zł w gotówce i bonach na zakup materiałów.

Wielu przedsiębiorców aktywnie włączyło się w organizację ambitnego przedsięwzięcia. Stowarzyszenie Miłośników Samochodów Terenowych Tur 4x4 serdecznie dziękuje sponsorom: PROFIm, Termy Uniejów, Nadleśnictwo Turek, PGKiM, Pryzmat, Emika, WizArt, Unicorn, OSP Turek, Pub 21, Dach Bud, Jacaszek, Inter Marche, Części do Aut Japońskich i Koreańskich, Wachnik, Iva Pit, Jacek Wzorek, Boxpack, Drewtur, Kowal Truck s.c., MIDWAY PAINTBALL, Radio ZET GOLD, BIG BAND TUREK, Klub Krótkofalowców SP3KWA Turek przy Spółdzielni Mieszkaniowej Tęcza, AGRONAS, Biuro Podróży "My Travel" za okazane wsparcie.