Powołali do życia Monster Duck

Szkoła średnia to miejsce, gdzie można nie tylko zdobywać wiedzę wprost z podręczników, ale i rozwijać swoje pasje. Wiedzą o tym dyrektor i kadry pedagogiczne Zespołu Szkół Rolniczych, w której to placówce - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, chcącej rozwijać swoje motoryzacyjne zainteresowania - stworzono klub „Monster Duck”.

Wspomniany klub istnieje od miesiąca, ale już widać, że wprowadzi on wiele pozytywnego zamieszania w życiu ZSR CKP. Ot chociażby w czwartek 6 marca tłumy uczniów zjawiały się na przyszkolnym placu, by podziwiać niezwykły pojazd. Tego dnia z zaproszenia Szkolnego Klubu Motoryzacyjnego skorzystał Dariusz Przygoński - prezes klubu "Tur 4x4", parkując przy budynku szkoły swoją potężną maszynę. Tak więc oto uczniowie ZSR CKP tylko mieli okazję obejrzeć dokładnie terenowego, ważącego ok. 3 tony i skrywającego pod maską silnik o mocy 220 koni Nissana. Młodzież oprócz podziwiania pojazdu miała okazję dopytać jego właściciela o rozmaite modyfikacje zastosowane w aucie, o rajdowe przygody, a także o tak prozaiczne kwestie, jak np. spalanie paliwa w tak imponującym samochodzie.

Aktualnie Szkolny Klub Motoryzacyjny „Monster Duck” zrzesza 25 uczniów. Choć ogromną większość stanowią w nim mężczyźni, to jednak na czele klubu stoi nie kto inny, jak delikatna blondynka – Dominika Małolepsza. Nad działaniami młodzieży czuwają panowie Emil Jasiakiewicz i Dariusz Statucki. Celem klubu jest rozwijanie w młodzieży zainteresowania motocyklami i autami, także tymi zabytkowymi. Członkowie „Monster Duck” w najbliższym czasie będą mieli okazję m.in. przyjrzeć się bliżej sportowemu audi czy też wybrać się na poznańskie targi Motor Show 2014.

źródło: Turek.net.pl